Ile trzeba biegać żeby schudnąć?

odchudzanie przez bieganie
Autor wpisu milu7 · 08-09-22 · Poradniki

Jeśli chodzi o utratę wagi, bieganie może być świetnym wyborem. Bieganie jest bardziej wymagającą formą ćwiczeń niż chodzenie i spala więcej kalorii, jak również. Ale jest więcej do udanego odchudzania niż tylko spalanie więcej kalorii. Chcesz mieć pewność, że wykonujesz czynności, które lubisz, abyś nadal je wykonywał. A jeśli chodzi o utratę wagi, istnieje wiele innych czynników, które idą do niego oprócz ilości kalorii spalonych podczas ćwiczeń.

Ile można schudnąć biegając?

Liczba, którą widzisz, gdy się ważysz, nie jest jedynym wskaźnikiem sukcesu w odchudzaniu. Na przykład, jeśli zyskujesz masę mięśniową i tracisz tłuszcz w tym samym czasie, Twoja waga może pozostać taka sama. Dodatkowo, poziom nawodnienia może wpłynąć na liczbę na skali. Jeśli pijesz wystarczająco dużo wody, ilość wody w twoim ciele będzie wyższa, powodując wyższą liczbę na skali. Więc jeśli chcesz schudnąć i śledzić swoje postępy, możesz użyć wagi z pomiarem składu ciała (można je znaleźć online lub w sklepach fitness). Tego typu skale mierzą procent tkanki tłuszczowej i procent masy beztłuszczowej, które są lepszymi wskaźnikami Twoich postępów.

Jak stracić na wadze dzięki bieganiu

Aby schudnąć przez bieganie, będziesz musiał zrobić dwie rzeczy: spalić więcej kalorii i skonsumować mniej kalorii. Bieganie jest ćwiczeniem aerobowym, co oznacza, że będziesz spalać kalorie podczas jego wykonywania. Liczba, którą musisz znać, to ilość kalorii spalanych na kilometr. Bieganie to świetny sposób na spalanie kalorii, ale aby schudnąć, trzeba go uprawiać dużo.

Ile kalorii spala bieganie?

Liczba kalorii, które spalasz, zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest Twoja waga. Jeśli jesteś osobą cięższą, będziesz spalać więcej kalorii niż ktoś, kto jest lżejszy. Twoje tempo biegu również będzie miało wpływ na liczbę spalanych kalorii.

Według American Council on Exercise, osoba ważąca 70 kilogramów spala około 70 kalorii na każdy kilometr biegu.

Aby stracić jeden kilogram, musisz stworzyć deficyt kaloryczny na poziomie 7000 kalorii.

Jeśli biegasz po 5 kilometrów pięć razy w tygodniu, to daje to 1750 kalorii tygodniowo. W takim tempie utrata jednego kilograma zajęłaby Ci około miesiąc. Jak widać samo bieganie nie wystarczy, by szybko schudnąć, musisz połączyć to z innymi ćwiczeniami, a przede wszystkim odpowiednią dietą

Wnioski

Pamiętaj, że utrata wagi to połączenie diety, ćwiczeń i innych czynników związanych ze stylem życia; bieganie jest tylko jedną z części tego równania. Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe rezultaty biegania, musisz zaangażować się w nie na długi czas i połączyć je z innymi zdrowymi wyborami.


Twój komentarz